N171 Cellini Flower

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Tym razem tworzyłam projekt stricte dla czasopisma Beading Polska - moim zadaniem był sznur cellini. Ale sam sznur wydawał mi się ciut nudny, więc postanowiłam go zaprezentować w trochę innej roli. Nie bransolety, których są dziesiątki (jak nie setki) w internecie, ale w formie wisiora!
Do projektu użyłam kryształu, trójkątnych Kheops'ów i Toho.
Sam kwiat można nosić jako wisior na łańcuszku, lub po doszyciu z tyłu bazy - jako broszkę.
Tutorial jak zrobić taki "kwiat" znajdziecie w najnowszym, grudniowym numerze Beading Polska, a koraliki potrzebne do jego wykonania - w sklepie beading.pl


N170 Astapor

Zaczytana w nielicznych wolnych chwilach cyklem "Gra o Tron" i zainspirowana ceglastym, czerwonym pyłem z miasta Astapor, wyplotłam bransoletę. Miałam dawno kupione donuty agatu, wyglądające jak owiane ceglastym pyłem. Wcześniej nie miałam na nie pomysłu - teraz doczekały się swojej kolejki :)
Powstał projekt oparty na modułach, ażurowy i bardzo efektowny.
Nietypowo wykorzystałam w nim oczka z zapięć toggli. Czasem trafiają się samotne toggle bez patyczków - i co z nimi zrobić? Wyrzucić? Nie, szkoda metalowego elementu! Okazuje się, że świetnie się sprawdzają jako wykończenie do bransolet i naszyjników :) Taki mini-recykling :)
Tutorial na tą bransoletę znajdziecie w październikowym numerze Beading Polska, do kupienia TUTAJ 
Zapraszam!