Naszyjnik z niezwykłym kamieniem

środa, 25 września 2013

Jaspis Hampton Butte a właściwie zagatyzowane w bardzo ciekawą strukturę, skamieniałe drewno (stąd inna nazwa Hampton - Butte Wood) - ten piękny kaboszon udało mi się upolować w czerwcu. Zachwycił mnie połączeniem kolorów ale miał jedną wadę, którą odkryłam dopiero po powrocie do domu - szlif bagietowy. Pięknie wygląda na kamieniu ale jest istną zmorą dla koralikującego twórcy. Strasznie trudno zamknąć go w plecionej oprawce ale wreszcie się udało! Zależało mi na jak najprostszej oprawie aby nie stłumić kamienia, dodatkowo pomogły mi 3 kolory koralików Toho z beading.pl oraz agaty mszyste idealnie pasujące do koncepcji. Całość powieszona na sznurze w nowym dla mnie ściegu Chenille, stworzonym przez Sereine Creations, na który instrukcję znalazłam Tutaj. Bardzo przyjemny ścieg ( choć dosyć koralikożerny ), będę do niego wracać :)A tak wygląda oprawka z tyłu - minimalistyczna i praktyczna :)

Wstążkę daje pani gratis!

środa, 11 września 2013

"Dawno temu w Paryżu modna dama udała się do modystki aby zamówić nakrycie głowy ostatni krzyk mody. Modystka owo nakrycie wykonała zużywając 5 metrów wstążki. Kiedy dama usłyszała cenę z oburzeniem zawołała: Co!!!! 300 franków za 5 metrów wstążki!!?? Pani chyba oszalała! Na to modystka kilkoma sprawnymi ruchami rozpruła piękny czepek, zwinęła wstążkę podała oburzonej damie i powiedziała. Zapłata jest za moje umiejętności i prace, wstążkę daje pani gratis!"
Popieram podejście modystki wszystkimi kończynami. Właściwie jest to dobre hasło dla każdego rękodzielnika, szczególnie nas - koralikujących... Podobny problem mają sutaszystki...
Przykre, że nadal jakże często można się spotkać z podejściem jak u damy z tej historii.. Ciekawe dlaczego nadal pokutuje przekonanie, że rękodzieło to kilka złotych bo przecież tyle kosztują koraliki/ sznurek/ pojemnik farbki? A przecież to nie tylko materiały ale i godziny spędzone na nauce tworzenia i samym tworzeniu. To talent, umiejętności, i duuuużo czasu ( który mógłby być spędzony z rodziną, leżakowaniu, grillu etc ale jest spędzany na pasji twórczej ) - nie tylko wartość paczki koralików, metra sutaszu, motka włóczki etc.

Więcej na ten temat na blogu: http://lore-art.blogspot.com/2013/03/docenmy-rekdzieo.html