Ceramicznie przeplatańce

wtorek, 30 kwietnia 2013

Dwa naszyjniki zrobione na zamówienie, z ceramicznymi, dużymi koralikami :) Jak się nie spodobają - chyba je zachowam dla siebie :) Nie zwykłam nosić dużych korali ale te akurat, w takim zestawieniu - po prostu mnie zaczarowały :) I jeszcze rewelacyjnie układają się na dekolcie!
Pierwszy: różnokolorowy i wielkościowy misz-masz :)

I drugi: z ceramicznymi wałeczkami z benzynkową powłoką i metalowymi przekładkami
 Plusem też jest to, że dają się układać dowolnie - ot po prostu się przeplata i już :)

Rulliko :)

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Zaciekawiły mnie koraliki Rulla i postanowiłam je wypróbować - powstały 2 bransolety  ( coś ostatnio same nadgarstkowe projekty u mnie na warsztacie ;) ). Spostrzeżenie - Rulla wymagają bardzo uważnego pilnowania napięcia nici - za mocne i plecionka się bardzo uparcie zwija :) Ale za to jest ciekawy efekt i można eksperymentować z 3 wymiarem ( warstwami ).
Bransolety z wymyśloną, roboczą nazwą "Rulliko" bo jakoś nic innego mi nie pasowało :)
Super Duo bangle

wtorek, 2 kwietnia 2013

W trakcie Świąt chciałam wypróbować wzór na bransoletę z nowego Beadworka.. Po 5tej próbie i ciągłym pękaniu bransolety w 3 miejscach - miałam dość. Ale mój upór jest bezlitosny - musiałam zrobić coś takiego - koniecznie w formie bangle ( bez zapięcia ) i koniecznie z Super Duo! Tak powstała moja własna wersja Super Duo Bangle :) Jestem zadowolona - ażurowa, lekka, nic się nie rwie, świetnie trzyma kształt, jest wystarczająco elastyczna, żeby przechodzić przez nadgarstek i dobrze leży na ręce. Nie ma to jak własne eksperymenty! Zastanawiam się nad tutorialem :)