Skarby, skarby!

piątek, 24 września 2010

Mnóstwo się ostatnio dzieje, pracy mam po uszy - muszę się przyznać że nie wyrabiam na zakrętach a tu co chwila nowe zadania wpadają i czekają na "zmiłowanie".. Jedną z dziejących się ostatnio rzeczy są 2 nowe dostawy w beading.pl. Przyszło tyle śliczności, że ledwo się mogłam oderwać ;) Kilka dni spędziłam na rozeznaniu, rozpakowaniu, opisywaniu etc i jeszcze nie skończyłam, tyle tego jest ;) Koraliczki nowe na szczęście już są wszystkie opisane i dostępne w sklepiku, zostały "tylko" kamyczki do rozpracowania.. Wczoraj już trochę zostało udostępnione, reszta czeka w paczuszkach na zdjęcia.. Ufff.. W międzyczasie powstają różne projekty, których oczywiście nie mam czasu sfotografować :/ No ale obiecuję poprawę - weekend się zbliża i będzie dodatkowa para rąk do pomocy ;)
A poniżej wrzucę tylko kilka przykładów nowości - przyszło bardzo dużo delikatnych, kobiecych kolorów ale też brakujące metaliczne i kruczoczarne:
Kilka przykładów Treasures w bardziej stonowanych kolorach, ale z efektem Rainbow ( opalizujące )

 
 Kilka przykładów Toho 15o ( do delikatnych wykończeń ) - w kolorach uzupełniających większe rozmiary
I kilka przykładów Toho 11o - jest sporo zupełnych nowości kolorystycznych :)
Dwa pierwsze to Permanent Finish Galvanized - czyli koraliki galwanizowane o podwyższonej odporności na ścieranie - z wielką przyjemnością przetestuję czy ich sława jest zasłużona :)
 
 
 

No i dwa nowe rozmiary: 8o ( w kolorach uzupełniających mniejsze rozmiary) dla przykładu:
Oraz Cubes 4mm - kosteczki, są narazie krystaliczne:
Ciężko mi się od tych skarbów oderwać, wypróbowuję je już w nowych pracach :) Mam już swojego pierwszego faworyta - Treasures z pierwszego zdjęcia - prześliczny kolor! :)
Chyba jednak jestem uzależniona od tych drobinek :D:D:D

Broszka hibiskusowa

wtorek, 14 września 2010

Powróciłam do tego wzoru, poproszona o zrobienie broszki do fioletowego szala.. Niestety nie zdążyłam się dowiedzieć dokładnie jaki to fiolet, więc trochę robiłam w ciemno ;) Mam nadzieję, że trafiłam z dopasowaniem :)
Użyte srebrnoszare i ametystowe Toho, ciemnofioletowe Swarovskie i ametystowy ulexit. Średnica: ok 4,9cm ( kwiat jest mocno pofalowany - można kształtować na mniejszy ), wielkość: ok3cm.
Nie przypuszczałam, że tak trudno jest sfotografować połączenie szarego srebra z fioletem, dawno już tak nie kombinowałam, żeby aparat nie przekłamywał kolorów :/ Na poniższych zdjęciach nadal nie odzwierciedla delikatności odcieni, ale to jest chyba maximum jakie można wycisnąć z mojego aparatu :/ W realu szaro srebrny jest dominującym kolorem, fiolet Swarovskich jest mocny i wyraźny, natomiast ulexity są bardziej w pudrowym fiolecie, ale nie wiem jak zmusić aparat do pokazania tych kolorów..
Podstawowy wzór od Kerrie Slade.

Błękity

czwartek, 9 września 2010

Dziś wrzucam dwie małe prace, które znalazły nabywców jeszcze na targach w Krakowie, ale udało się zrobić im szybkie zdjęcia ( stąd niezbyt dobra jakość ) i wracam do pracy. Wszystko z mojego ulubionego Toho z dodatkiem Swarovskich.. Pozdrawiam deszczowo..
***
Today two small pieces, already sold ( in Cracow ), but I've got some quick-made photos..

Naszyjnik z awenturynem / Necklace with aventurine
[ kaboszon dostępny na beading.pl ]

Detal:

Kolczyki - spodobał mi się wzór od Lisy Kan, ale z braku materiałów z "przepisu" musiałam zmodyfikować i dołożyć innego typu kryształki :) / Earrings - from Lisa Kan, modified for different shape of Swarovski crystals ( as I didn't have those mentioned in project )