Nowości przedwyjazdowe..

wtorek, 31 sierpnia 2010

Szykuję się do wyjazdu na następne targi, tym razem w Krakowie, stąd sporo dłubię a niewiele się pokazuje i udzielam na forach :)
Dziś postanowiłam trochę nadrobić zaległości ostatnie, więc wrzucam trochę więcej prac zaległych. Są różne - od prościutkich ( bo ciągnęło ostatnio do nich bardzo ) po trochę bardziej skomplikowane, ale ogólnie kierowało mnie ku prostocie..
Używałam Toho, kamieni, crackli, i trochę szklanych kulek :)
***
I'm preparing myself for next handmade fair - this time in Cracow, so I'm busy and not much active on craft forums :)
Finally had time to catch up on photos etc, so today I'm posting backlogs.. They're different - from simple  to more complicated, but generally I was heading to simplicity..
Used: Toho, stones, crackle and a bit of glass beads..

Bransolety / Bracelets:
"Gąsieniczka" - bo tak mi się kojarzy ;)


Z kostkami i cracklami ( mocno zmodyfikowany projekt od Silvany Terry, który czekał na wypróbowanie chyba od roku.. )

Bransoleta Czarno Złota ( zapięcie zatrzaskowe )

Bransoleta w srebrze i ametyście/różu ( kolor na pograniczu )

Brosza z awenturynem:

Kolczyki - oponki ( obecnie jest już więcej kolorów ;) )

Unakit w Kwiatach - naszyjnik z unakitem i cyrkoniami w srebrze:

c.d. nastąpi / To be continued soon..

Ciruela czyli..

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

..śliwka :)
Jakoś ostatnio ciągnie mnie do przypominania sobie prostych, szybkich wzorów... Lekkie, łatwe i przyjemne a jednocześnie klasyczne.. I tak powstała delikatna siateczka w mocnej śliwce, schodząca w szpic.. Genialnie wygląda na dekolcie..
Podstawa z Toho 11tek, plus śliwkowe kulki szklane plus zapięcie, w którym się zakochałam od 1 wejrzenia ( bali ).  Wymiary: 45.5x4,8cm(zwężające się do 1cm). Do kompletu zrobiłam za jednym zamachem proste kolczyki 3,3x1,8cm.
Chyba się wybiorę do sklepu po śliwki.. ;)
Pozatym, chyba potrzebuję dodatkowej pary rąk - stosik gotowych projektów leży i nie ma komu zrobić zdjęć :(
***
Ciruela means plum in Spanish..
Somehow only simple, quick projects draw my attention these days.. Light, easy, pleasing and classic..
So I've made a delicate netted necklace in dark plum.. Looks awesome on cleavage..
Base made with Toho 11o plus glass beads in plum plus awesome clasp ( so delicate and feminine that I just had to buy it !) Also I've made earrings for a plum-coloured set.
I guess I need an additional pair of hands - I've got a stack of finished projects but no free hand to make photos :(Dostępne na beading.pl

I znowu po wyjeździe :)

poniedziałek, 9 sierpnia 2010

Wróciłam, już odespałam, sprzątnęłam bałagan przed-imprezowy i siadłam do porządków w komputerze.
Jarmark był ogólnie sympatyczny, trochę narzekałam na kiepską lokalizację stoiska ale suma sumarum było OK :)
Dziś wrzucę kilka zdjęć kompletu z malachitem, przygotowanego na jarmark i już niedostępnego :) Ale zdjęcia zrobione na szybko przed imprezą pozostały :) Wykonane w całości z Toho, szklanych koralików i koralików "kocie oko" oraz owali "marmurkowych" ( w kolczykach ). Wykończone skórą ( oprócz kolczyków - te są na filcu ).
***
So I'm back from the second fair.. It was fun again and thou I've had not quite good place to show my works - I can now sum it up as OK :)
Today I'm posting couple of photos made just before the fair - it's a set with malachite cabochons. It's already unavailable :) Made with Toho, glass and cat's eye beads.W brązach

poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Dziś wrzucam zdjęcia naszyjnika również z jarmarku - delikatna forma w mocnych brązach. Kamień wg sklepu to sokole oko ale mi bardziej wygląda na tygrysie oko :) Wykonane z Toho z kryształkami Swarovskiego. Długość ok 51cm ( z zapięciem ).
***
Today I'm posting photos of necklace made for previous fair - in deep brown. According to shop where I boguht stone pendant - it's "falcon's eye" but for me it looks more like "tiger's eye" :) Necklace made with Toho and Swarovski crystals. Lenght about 20.5in.

Dostępne na beading.pl